Youtube – keď je vypnutý vo vašom videu zvuk.. Ako to obísť

Youtube bolo niekedy fajn. Zdieľali sme si príbehy, ako si Milan nabil zuby o schody, keď skúšal backflip na skate. Alebo sme len tak zo zj..u uploadli dôkazový materiál z chaty, po ktorom prestalo chodiť 8 z 10 kámošov von. No, lenže keď tieto videá začali mať až prílišnú popularitu a dokonca niekomu začali zarábať financie, veľkým hráčom sa to začalo prestať (krásny zvrat) páčiť a poslali do YT hejno právnikov, ktorým pred tým nedali pol roka žiadny prípad. A dnes tu máme zalicencovaný YT plný upozornení, že všetko niekomu patrí.

Technická stránka veci: Keď uploadujete video na YT s nejakým hudobným podmazom, algoritmus sa snaží zachytiť licencované skladby a zvuky. Ak ich zachytí, tak automaticky je vo videu stíšený zvuk. A aj keď si kúpite 4 sáčky pampersiek a budete do nich s..ť týždeň, nič s tým neurobíte.

Lenže! v YT sú tiež kolegovia, ktorí chcú uploadnúť nejaké to videjko o kamarátovej žene, ktorú prichytili pri testovaní plodnosti u iného samčeka. No a chcú tam dať podmaz od Elvisa „Only you“. A nejde. Tak vymysleli spôsob ako to šikovne obísť.

Riešenie: Uploadnite normálne video na YT. Po uploadnutí a spracovaní otvorte kartu „Moje videá“ (hore v menu po prihlásení). Nájdite zakázané video a pod ním by mala byť nepekná veta, hovoriaca o porušovaní autorských práv. Táto veta je aj pod videom pri prehrávaní užívateľmi. Tak na ňu kliknite. Otvorí sa podstránka, ktorá vysvetľuje čo a ako. No a na konci toho je, že sa chcete dozvedieť viac o tejto problematike. Áno poskrývali to fakt dobre. Nebudem vysvetľovať celý proces, je dole vo videu názorne vykrokovaný. Takže stačí vypísať formulár, odoslať a fúúha, audio funguje. Pri videu je potom iná hláška, ktorá oznamuje, že sa riešia autorské práva, ale koho to zaujíma, keď zvuk sa do videa vrátil! Ono YT vrátilo loptičku právnikom v podobe obrovskej, horiacej gule, takže teraz im denne chodí milión videí, ktoré akože neporušujú zákon a nech to oni odborne posúdia a prípadne znova zakážu (smejem sa, až sa mi ústa roztrhli a smejem sa dookola). No a kým sa dostane Vaše video na radu prejdú možno 2 roky (svetelné)..

Výsledky: Tento proces som vyskúšal pred pol rokom a video je stále funkčné. Po vyplnení formulára mi zvuk vybehol okamžite po odoslaní. Hláška sa nezmenila. Takže je vyhrané!
Takže.. Ako na to?

Thanks for rating this! Now tell the world how you feel - .
How does this post make you feel?
  • Excited
  • Fascinated
  • Amused
  • Bored
  • Sad
  • Angry