florence-cathedral_e_thlAby nás komunisti umlčali, dali nám rôzne zábavky.. Aby sme nemysleli na tú biedu a klietku, ktoré nás obklopovali. Aby sme zabudli, kde máme tatu, alebo dedka. Chceli nám zamestnať celý náš mozog a voľný čas. Aby sme nedemonštrovali a nevypisovali sprosté listy, že v obchode už zase nič v regáloch nie je.

A vymysleli nám najzákernejšiu vec, ktorú si osvojila celá pionierska mládež. Robili sa kvôli tomu súťaže, zbierali vyznamenania a odznaky. Zásobovali nás tým stále častejšie, až v nás vybudovali závislosť. Boli sme závislí od systému, ktorý nám prostredníctvom ABCčka servíroval každý mesiac…. ÁNO… VYSTRIHOVAČKY!! Tí najvyrukavyčkovanejší (cháp najzručnejší) (tak som to chcel niekde použiť!) z nás vedeli poskladať hrad. Ja len 5 cm sanitku, ktorá aj tak vyzerala, akoby ju na priecestí nabral vlak a zhodil z útesu na vrakovisko áut priamo do lisu.

Chceme zaujať, chceme ukázať, že sme zruční, chceme ukázať čo nás zaujíma. A potom z toho do konca života utierame prach. Tak hor sa strihať a ukojiť ten divný pocit, že proste musíme niečo robiť, lebo veľký brat sleduje čo robíme.

Na stránke Canon Creative Park (http://cp.c-ij.com/en/index.html) nájdete fakt riadnu kopu vystrihovačiek z fakt rôznych oblastí vo fakt dobrej kvalite. Sú prehľadne roztriedené a neustále pribúdajú. Za povšimnutie stojí hlavne architektúra, kde sú ozaj detailné kúsky.  Proste.. Zábava na dlhé hodiny.