Úprimná recenzia na: Man of Steel

Som myslel že väčšieho k**** ako Batmana už neuvidím. Úplná padavka, dostával na držku, kde sa objavil. A ani hlavného padoucha vlastne nezahubil on, ale musela mu dôjsť na pomoc ženská :) A ajhľa. Ďalší Debil, čo zabudol, že má superschopnosti. Ako naposledy Gandalf.

Začiatok filmu bomba. Úplne perfektné Supermanovo univerzum s Russelom Crowom. Šialené efekty, predstavenie záporáka.. Toto by bolo snáď na ďalší film. Potom prišla Daniela Hantuchová (nič proti Daniele). Čiiii Lois Lane. To je väčšia otrava jak Máziková. Človek by si prial, aby mala gule, že ju môže kopnúť medzi nohy nech trpí.

Ja neviem, či má zmysel rozoberať nelogickosti, alebo prehnanosť. Ale tak je to blockbuster. K filmu toho Braincuttingu trocha patrí.

Samozrejme Superman dostáva na prdel celý film. Lebo Nooolaaaan v tom mal zase prsty. Ako v poslednom Batmanovi. Superman, čítate dobre, zabije jediného padoucha v celom filme. A to ich tam behá jak v osade za Kežmarkom. Mal ísť na kickbox alebo čo. Jeho by nakopali snáď aj Filmárik s Filmuškou.

Keď Supermana niekto niekam hodí (hodí??? keď ho chcem zabiť, tak mu odrthnem hlavu alebo čo a nehádžem s ním jak na Olympijských hrách hore dole), tak samozrejme spadne na cisternu, alebo benzínku. Ja som mal pocit že v tom filme horí už aj h.vno. Vsetci a všetko sú doplna natankovaní. Aj mrakodrapy a kaviarne a pouličné lampy. Vybuchuje proste všetko a všade.

V Metropolise zomrelo kvôli neschopnému Supermanovi viac ako stotisíc obyvateľov. Pol mesta v ruinách a na konci povie taká 23 ročná kapitánka, že Superman je “HOT”. Ale že nezabránil, alebo priamo zapríčinil smrť tisícom ľudí, to sa neráta. Kapitánka bola asi z Texasu a nemala žiadnych priateľov ani rodinu v meste.. Alebo si predstavila, akú jadrovú fúziu a štiepnu reakciu by vytvoril v jej vagíne. Preto hot!

Ak ťa padouch drží pod krkom a pýta sa ťa, kde je tá dôležitá vec čo ju celý čas hľadá, tak čo urobíš? Za a: pozrieš sa smerom na tú vec, za b: pozrieš sa smerom na tú vec, za c: pozrieš sa smerom na tú vec. c je správne, ako si to uhádol?

Superman lieta z jednej strany mesta na druhu a bije sa s hlavným padouchom. Spadnú niekde fpiči do nejakej fpiči knižnici na nejakej fpiči ulici a Hantuchová, či Lois tam pribehne cobydub. Ale možno ako ju pomiloval mimo záber tak nabrala tiež schopnosti no.

Kašľať na nelogickosti a Nolanov zmysel pre humor. A že si mení pravidlá počas hry. Ale že Superman je obyčajná padavka, to neprekusnem. Že nemá charizmu neporaziteľnosti a nie je proste ikona tiež nie. Taký Christopher Reeves by s ním poutieral kravám zadky v Malej Frankovej (nič proti Malej Frankovej). TO BOL SUPERMAN. Tento hezoun s pohľadom, ako keď zmenia módu z košieľ na tričká a on ma plnú skriňu tričiek.

A keď aj amíci tlieskali v kine od srandy a smiali sa z filmu, tak je to čistý armagedon. Zhruba pol hodina filmu je absolútne našlapaná. Potom sa to zlomí, keď sa vráti na pľac oddýchnutý a našňupaný Nolan.

A ano!!! Ano!!! Anoooooo! Na konci je scéna, keď potrebuje Nolan zdramatizovať dej, takže zrazu nevedia strčiť blbý kľúč do zámku, aby odvrátili katastrofu. Hlavný padouch proste nerozmrví lietadlo v ruke, ale vletí do neho a hľadá kapitána lietadla, po jednom pobije všetkých členov posádky. A lietadlo nakoniec neznčíi :))) Superman si tiež mohol dať aspoň Mentos. Je tiež ako z pomocnej školy. Nerozreže vesmírnu loď zvonka, ale vletí do vnútra, pokecá, dostane na pi.u (ZAS!) a z posledných síl rozreže loď zvnútra.

V každom prípade. Táto nemohúcnosť Supermana dala priestor vyniknúť a obľúbiť si hlavných záporákov. So sra.kami proste nedržím.

Škoda. Ak by film pokračoval v dejovej línii, ktorá bola načrtnutá na začiatku, bol by to jeden z najlepších Superman filmov. Keď vykresľovali Supermana, ako sa hľadá, ako sa nechce ukázať ľuďom. Trocha mysticizmu okolo toho. Sorry, ale na X-menov to nemá. Tí majú atmosféru, osobnosti, príbeh.

A ak čakáte, že uvidíte využitie mrazivého dychu, rontgenového videnia, alebo silu jedného fúknutia, tak Superman proste zabudol, že aj tieto schopnosti má. To v X-menoch bolo v jednom zábere viac kumštu, nápadov a využitia svojich výhod, ako v celom Man of Steel.

Takže. Mozog do zásuvky, vymazať si z hlavy čokoľvek, čo si spájate so Supermanom a spoznajte nového Superhrdinu, ktorý sa tým byť “Super”, ešte len učí..

BONUS: pomôcky pre Supermana:

 • nepriatelia nevedeli lietať. Stačilo ich “zahodiť” do vesmíru
 • počkaj si na nepriateľa Zemi, kde si nesmrteľný a neleť na ich loď
 • si rýchly ako svetlo. Nepriateľ ťa proste nechytí
 • použi tvoj dych na zastavenie nepriateľa
 • neútoč “hard”, ale “smart”. Tomu vrtáku stačilo laserom z očí podrezať nohu
 • vylákaj nepriateľa mimo mesto, alebo nad vodu, aby si ochránil obyvateľov
Thanks for rating this! Now tell the world how you feel - .
How does this post make you feel?
 • Excited
 • Fascinated
 • Amused
 • Bored
 • Sad
 • Angry

Ďalšie zaujímavé príspevky:

Autor: admin

admin weblinks.sk. snazim sa o trocha zabavy.,