Ráno zťažka vstávame, pozrieme do zrkadla a ihneď vieme, pre ktorý moment dnes budeme žiť. Dobrý obed, stretko po škole, dotyk. Všetko dobré trvá moment. Pohľad na krásnu ženu, pocit víťazstva, prvá masa zmrzliny jazyku. A tak to má byť.

Z momentov sa tvoria sekundy, zo sekúnd minúty, z minút dni a z dní naše životy. Pekný moment je ako deja vu, ktoré sa nestalo. V tej chvíli nám to je nejako známe, ale nevieme to definovať. Ale vieme, že je to to pravé. Večer keď zaspávame, vynárajú sa nám práve tieto momenty. Ešte ich v kľude prežúvame a zaspávame s nimi na viečkach. Ráno sú už zabudnuté, aby sme mali miesto na nové. Možno ešte lepšie. Podvedome ich celý deň vyhľadávame ako drogu. Tieto momenty nám dávajú energiu žiť ďalej. Stačí jeden pohľad našej lásky, úder do ramena fakt dobrým kámošom, alebo pochvala od učiteľa. Naše baterky dostanú kick a energia nám vydrží do večera, kedy nemôžme potom zaspať.

Náš celý život vieme zhrnúť do pár momentov. Nie, netvorí ho balast, zlé veci a nepodstatné okolnosti. Vieme presne, ktorý moment nám ostal v pamäti zo včera, minulého roku a ktorý moment je momentom nášho doterajšieho života. Jedného dňa nám zabijú posledný klinec do truhly a zasypú zemou a nikto sa pýtať nebude. Na smrteľnej posteli bude posledná vec, ktorú si so sebou zoberieme na druhý svet moment smrti. Kedy budeme zatvárať oči a budeme vedieť, že toto je posledná myšlienka. A ten moment bude najdôležitejší, pretože bude chutiť presne tak, ako nám chutil celý náš život..
Na 100% umrieme.. Preto žime každý deň na 100%..

httpv://www.youtube.com/watch?v=M4NarmbU8x4

.